(22. 04. – 26. 04.  2024.)

• Zdenka sir, pecivo, čaj
  • Tjestenina na bolonjski, salata

• Maslac, džem, kruh, bijela kava
  • Mesna štruca, krpice sa zeljem
  • Namaz na kruhu

• Varivo od slanutka sa heljdom

• Puter štangica, hrenovka, ketchup, kiseli krastavac
  • Musaka, salata

• Pecivo, riblji burger, umak tartar
  • Brudet od lignje, žganci, salata
  • Sladoled

Još jedna humanitarna akcija u OŠ Savski Gaj
Autor: Matija Bajić, 22. 12. 2016.

Učenici i djelatnici  škole su se u vrijeme Došašća uključili u humanitarnu akciju „Podijelimo radost“ koja je organizirana u sklopu izvannastavne aktivnosti  „Humanost na djelu“.  Prikupljale su se namirnice za pučku kuhinju Caritasa župe sv. Antuna Padovanskog na Svetom Duhu.

21. prosinca 2016. grupa učenika sa svojim voditeljicama, vjeroučiteljicom Karolinom Mustapić i učiteljicom Nadom Tuškan predali su prikupljene namirnice djelatnicima pučke kuhinje,  razgledali prostore pučke kuhinje i sudjelovali u slaganju božićnih paketa za osobe kojima je potrebna pomoć. Prikupljeno je namirnica više vrsta, a bilo je i slatkiša za djecu.  Sasatvni dio paketa čine i čestitke koje su napravili učenici.

Cilj ove akcije je da djeca prepoznaju i prihvate svoje i tuđe potrebe, da osvijeste važnost pomaganja zajednici i osobama u potrebi  te da se uče izgradnji socijalnih i humanih odnosa prema drugim ljudima.