(15. 04. – 19. 04.  2024.)

• Pecivo, pašteta, čaj
  • Varivo od leće
  • Jogurt, kruh

• Svinjsko pečenje, rizi bizi, salata

• Croissant, puding
  • Piletina na žaru, pommes frites, salata
  • Salama, kruh

• Piroška, čokoladno mlijeko
  • Tjestenina sa salsom od tunjevine

Izvanučionička nastava Putujemo autobusom, vlakom i zrakoplovom
Autor: Jelena Smetiško, 9. 5. 2017.

Ovih dana učenici drugih razreda imali su priliku pobliže upoznati Autobusni i Glavni kolodvor Zagreb te zračnu luku koja ih je posebno oduševila.

Dan je započeo odlaskom na Autobusni kolodvor na kojem su kroz zamišljeno putovanje stupili u kontakt s djelatnicima Autobusnog kolodvora te na taj način upoznali službu informacija, prodaje karata, garderobu, čekaonicu, perone …

Zatim smo prošetali i Glavnim kolodvorom na kojem smo, osim upoznavanja raznih službi, pratili vozni red vlakova, ali i čuli nešto više o samoj povijesti razvoja prometa. Nakon kraće pauze ukrcali smo se na vlak i uslijedila je vožnja do Velike Gorice. Uzbuđenju nije bilo kraja, posebno za učenike koji su se prvi put vozili vlakom.

Na kraju dana uslijedilo je razgledavanje novog terminala Zračne luke Franjo Tuđman. Učenici su upoznali prateće službe za predaju prtljage, prodaje karata, informacije … Ipak, najzanimljivije bilo je gledati polijetanje i slijetanje zrakoplova te čuti nešto više o samoj pisti i vrstama zrakoplova.