(26. listopad – 30. listopad  2020.)

• Kruh, sirni namaz, čokoladno mlijeko
  • Varivo od mahuna, kruh
  • Voćni jogurt, kruh

• Maslac na kruhu, džem, mlijeko
  • Cordon blue, rizi-bizi

• Sendvič, voće
  • Rižoto od piletine sa povrćem, salata
  • Kruh, sirni namaz, sušeno voće

• Mini slanac, tekući jogurt
  • Mesne okruglice, pire krumpir, kruh
  • Salama, kruh

• Namaz od tune na kruhu, ledeni čaj
  • Grah sa kiselim zeljem, ruh

Školski kalendar za 2020./2021. godinu

Advent u Gaju
Autor: Matija Bajić, 9. 12. 2019.

PROGRAM DOGAĐANJA:

PRIZEMLJE

• SVEČANO JE OTVARANJE ADVENTA U 17.30 ISPRED ULAZA U ŠKOLU. DOČEKAT ĆE VAS ZBOR UČITELJA KOJI ĆE PJESMOM OTVORITI VRATA OVE LIJEPE PRIČE.

PREDVORJE ŠKOLE

• KUTAK ROMANTIKE VAS POZIVA DA ZASTANETE I UŽIVATE U POGLEDU NA PRIZOR KAO IZ NEKE BAJKE.
  • HOL ŠKOLE – GAJSKI TRG
  • MJESTO GDJE MOŽETE UŽIVATI U SLASNIM KOLAČIMA, ČAJU, KAVI I GLAZBI ULIČNIH SVIRAČA.
  • SPORTSKA DVORANA
  • NAVIJAJTE ZA NAŠE KOŠARKAŠE U JEDINSTVENOM BOŽIĆNOM KOŠARKAŠKOM HAKLU.
  • ŠARENA ULICA
  • ZAPJEVAJTE I RAZVESELITE SE UZ BOŽIĆNE KARAOKE ILI PROVJERITE KOLIKO STE BRZI U RJEŠAVANJU MATEMATIČKIH ZAGONETKI.
  • PUT ZVIJEZDA
  • NAKON BUKE I VESELJA KROZ MIR I TIŠINU ZAKORAČITE U BIT BLAGDANA BOŽIĆA.
  • OVDJE VAS ČEKAJU I DVIJE BAJKAONICE U KOJIMA ĆETE SLUŠAJUĆI BAJKE MISLIMA ODLUTATI U NOVE, ČUDESNE SVJETOVE. PROVJERITE NA RASPOREDU ISPRED BAJKAONICA VRIJEME ČITANJA BAJKI I ODABERITE ZA SEBE ONU KOJA VAM JE NAJZANIMLJIVIJA.

1.KAT

• PROLAZ HRVATSKE TRADICIJE
  • BUDITE DIO RADIONICA KOJE ĆE VAS PODSJETITI NA NEKA PROŠLA VREMENA. ISPLEST ĆEMO VAM PLETENICU I NAUČITI VAS KAKO IZRADITI TRADICIJSKE BOŽIĆNE UKRASE – RUŽICE OD KREP PAPIRA I KINČ.
  • KREATIVNE UČITELJICE PRIBLIŽIT ĆE VAM HRVATSKU PROŠLOST I PRISJETITI VAS KAKO JE BOŽIĆ IZGLEDAO NEKADA.
  • PUT SRCA I ULICA UMJETNOSTI
  • ŠETNJA ISPOD SRCA VODI DO ULICE UMJETNOSTI GDJE MOŽETE POGLEDATI LIKOVNU IZLOŽBU UČENIKA NIŽIH RAZREDA. U UČIONICI GLAZBENOGA, NA POČETKU ULICE, UČENICI NAŠE ŠKOLE PREZENTIRAT ĆE SVOJE GLAZBENE VJEŠTINE.
  • PRIDRUŽIT ĆE IM SE I VIOLINISTICE KOJE SU DIO PROJEKTA VIOLINMUSIC4ALL. OVAJ PROJEKT POD VODSTVOM RENATE NOVOSELEC JEDINSTVEN JE U SVIJETU I OMOGUĆUJE SVIRANJE VIOLINE U TERAPIJSKE SVRHE GLUHIH I NAGLUHIH OSOBA TE OSOBA S POTEŠKOĆAMA U RAZVOJU. NA OVAJ NAČIN GLAZBA POSTAJE DIO ŽIVOTA I KULTURE SVIH KOJI JE ŽELE U SVOJEMU ŽIVOTU.
  • PUT KROZ EUROPU
  • PROŠEĆITE UČIONICAMA I DOŽIVITE BOŽIĆ NA ENGLESKI, FRANCUSKI, TALIJANSKI, NJEMAČKI I HRVATSKI NAČIN. NAŠE VRIJEDNE PROFESORICE PRIREDILE SU VAM NEŠTO UISTINU POSEBNO.
  • U POSLJEDNJOJ UČIONICI HODNIKA ČEKA VAS ZANIMLJIVA LIKOVNA RADIONICA PA JE NIKAKO NE PROPUSTITE.
  • ULICA SRETNIH MISLI
  • SRETNE MISLI PROVEST ĆE VAS KROZ RAZLIČITE RADIONICE U KOJIMA ĆETE MOĆI IZRADITI UNIKATNU ČESTITKU, LIJEP UKRAS ZA BOR ILI PAK NAUČITI NEKOLIKO NOVIH PLESNIH KORAKA.
  • NA KRAJU ULICE JE KUTAK ZA ODMOR I SLIKANJE PA ISKORISTITE PRILIKU I NAPRAVITE POSEBNU USPOMENU NA OVAJ DAN.

I ZA KRAJ...

ŽELIMO VAM SVIMA DA SE LIJEPO PROVEDETE, UŽIVATE I PONESETE KUĆI PREGRŠT LIJEPIH MISLI!

BOŽIĆ JE VRIJEME LJUBAVI I MIRA

SRETAN BOŽIĆ SVIMA!