(25. 03. – 27. 03.  2024.)

• Kruh, Linolada, mlijeko
  • Pileći saft, tjestenina, salata
  • Kruh, namaz / salama

• Varivo od leće sa ječmenom kašom

• Muffin, čokoladno mlijeko
  • Zapečena tjestenina sa šunkomi sirom
  • Voćni jogurt, keks

Predaja donacije o.š. Antuna i Stjepana Radića u Gunji
Autor: Unknown , 25. 10. 2014.

HUMANOST NA DJELU

Predajom prikupljenih stvari  završena je velika humanitarna akcija „Škola školi“ koja je pokrenuta u OŠ Savski Gaj, u svibnju 2014., neposredno nakon poplave u Istočnoj Slavoniji.

Zatečena razmjerima katastrofe koja je zadesila  područje u Gunji i okolnim naseljima,učiteljica Nada Tuškan  stupila je  u vezu sa ravnateljem škole „Antuna i Stjepana Radića“  u Gunji i obavijestila ga o akciji koja će se provesti u školi.

U akciju prikupljanja pomoći uključili su se svi učenici OŠ Savski Gaj od prvog do osmog razreda sa svojim nastavnicima kao i ostalo osoblje  škole.

Prvenstveno se prikupljao školski pribor, torbe, higijenske potrepštine, odjeća, hrana, ali i igračke koje su djeci također vrlo važne.

U dogovoru s ravnateljem škole u Gunji, g. Stipicom Mišura, dogovoreno je da osobno predamo donaciju kad škola bude spremna za prihvat učenika i za normalno odvijanje  nastave. Čekao se njegov poziv i  nakon dogovora  svih sudionika u akciji određen je datum 24. Listopada.

Tada su predstavnici OŠ Savski Gaj – učitelji i učenici,  otišli u Gunju uručiti donaciju kolegama i učenicima za koje je i organizirana akcija prikupljanja pomoći. Osim učiteljica  razredne nastave ( uč. Vlatka Lahovsky i Nada Tuškan) koje su ujedno  i voditeljice Izvannastavne aktivnosti „Humanost na djelu“  tu su bili i profesori  predmetne nastave ( vjeroučiteljica Karolina Mustapić  i prof. inf. Davor Kastelic) koji su aktivno sudjelovali u akciji prikupljanja donacije.

U posjetu školi u  Gunji  išli su i predstavnici  učenika koji su sudjelovali u školskoj humanitarnoj akciji. Oni su članovi  Izvannastavne aktivnosti u školi „Humanost na djelu“. To su učenici:  Lucija Bajić (5.r), Lucia Patricia Knežević (8.r) i predsjednica Učeničkog vijeća Ivana Čerkez ( 8.r).

Uz pomoć Crvenog križa Grada Zagreba, roba je kamionom prevezena u Županju gdje ju je preuzeo Crveni križ Županje i  zajedno sa nama odvezao donaciju u školu u Gunji.

Doček je bio srdačan i topao. U  pratnji ravnatelja, krenulo se  razgledati  školu koja broji nešto više od  300-tinjak đaka.. Škola je većim dijelom obnovljena i nastava se odvija normalno, ali nedostaje još mnogo stvari.  Potrebno je uređenje i s vanjske strane. Ostali smo iznenađeni optimizmom koji zrači  u kolektivu. Ova velika katastrofa  ih je ujedinila i učvrstila u vjeri da je bolje sutra pred njima.

I mi smo bili zadovoljni vidjevši da je  naša pomoć stigla u prave ruke, upravo onima kojima smo je i namijenili .

Voditeljice Izvannastavne aktivnosti u OŠ Savski Gaj „Humanost na djelu“

učiteljica Nada Tuškan

učiteljica Vlatka Lahovsky

Fotografije možete pogledati u mapi Foto-galerija.