(15. 04. – 19. 04.  2024.)

• Pecivo, pašteta, čaj
  • Varivo od leće
  • Jogurt, kruh

• Svinjsko pečenje, rizi bizi, salata

• Croissant, puding
  • Piletina na žaru, pommes frites, salata
  • Salama, kruh

• Piroška, čokoladno mlijeko
  • Tjestenina sa salsom od tunjevine

Ruksak pun kulture
Autor: Unknown , 29. 4. 2015.

Osnovna škola Savski Gaj dio projekta Ruksak (pun) kulture

Edukativno-znanstvena radionica Glagoljicom ti pričam...pišem priču! koju su osmislili dr. sc. Ivan Botica sa Staroslavenskoga instituta i mag. prim. educ. Dubravka Koren iz OŠ Savski Gaj postala je dio projekta Ruksak (pun) kulture Ministarstva kulture i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske. Riječ je o dopunskomu kulturno-edukativnom programu potpore kurikulu u vrtićima, osnovnim i srednjim školama kojemu je cilj omogućiti usvajanje te približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima koji žive u sredinama s ograničenom dostupnošću kulturnim i umjetničkim sadržajima. Radionicom je predviđeno ovladavanje glagoljicom kroz učenje i igru učenika ranoškolske dobi. Zainteresirane ustanove s tih područja moći će se prijaviti za radionicu koju će održati mag. Koren i dr. Botica uz sudjelovanje predstavnika projekta Ruksak (pun) kulture.

Glagoljicom ti pričam...pišem priču! eksperimentalno će se provesti u prvom razredu OŠ Savski Gaj do kraja ove školske godine, a 2015./2016. u suradnji sa Staroslavenskim institutom trebala bi biti ponuđena i izvannastavna aktivnost Učimo glagoljicu nižim i višim razredima naše škole.