(22. 04. – 26. 04.  2024.)

• Zdenka sir, pecivo, čaj
  • Tjestenina na bolonjski, salata

• Maslac, džem, kruh, bijela kava
  • Mesna štruca, krpice sa zeljem
  • Namaz na kruhu

• Varivo od slanutka sa heljdom

• Puter štangica, hrenovka, ketchup, kiseli krastavac
  • Musaka, salata

• Pecivo, riblji burger, umak tartar
  • Brudet od lignje, žganci, salata
  • Sladoled

OBAVIJEST RODITELJIMA BUDUĆIH PRVAŠIĆA
Autor: Matija Bajić, 22. 5. 2020.

Poštovani roditelji budućih prvašića,

došao je trenutak polaska u školu Vašeg prvašića. Ove školske godine termine za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta za upis u prvi razred naše škole možete rezervirati putem aplikacije Terminko (https://www.terminko.hr/). Upute za korištenje aplikacije detaljno su opisane na samoj stranici. Utvrđivanje spremnosti za školu provodit ćemo od ožujka do kraja svibnja 2023. g. Termine otvaramo kada se postojeći popune.

Za dolazak u školu, molimo da pripremite preslike sljedeće dokumentacije za dijete:

1. Rodni list s OIB-om
  2. Zdravstvenu dokumentaciju/nalaz logopeda, psihologa, vještačenje CZSS ili dr. (ukoliko je dijete bilo u nekoj obradi ili tretmanu)
  3. Rješenje o skrbništvu (za razvedene roditelje)
  4. Rješenje kojim se odobrava prijevremeni upis i mišljenje vrtića (za prijevremeni upis)
  5. Presliku prijave na Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje: e-radna knjižnica (elektronički zapis); ne starija od mjesec dana, za oba roditelja (samo ako tražite PRODUŽENI BORAVAK). Elektronički zapis o radno pravnom statusu možete isprintati iz sustava e-građani/Potvrdu o zaposlenju

Upisno područje OŠ Savski gaj čine ulice:

Bačurini, Borovčica ul., Brezovička cesta od broja 1 do broja 19c i od broja 2 do 32, Delkovečka ul., Dugootočka ul., Ul. Mladena Fiolića, Furjanička ul., Goleška ul., Holjakova ul., Imprićeva ul., Išćanska ul., Iški put, Jadranska avenija, Jaruščica, Kanalska ul., Karlovačka cesta, Kupinečka ul., Lanište ul., Naserov trg, Nehruov trg, Ograjska ul., Pisančev put, Pogačićeva ul., Prekratova ul., Premudski put, Put Loparica, Rastočka ul., Remetinec, Remetinečka cesta od početka do rotora , Remetinečki gaj, Rivanjski put, Ul. Ive Robića, Savski Gaj, I. Savski gaj, X. Savski gaj, XI. Savski gaj, XII. Savski gaj, II. Savski gaj, III. Savski gaj, IV. Savski gaj, V. Savski gaj, VI. Savski gaj, VII. Savski gaj, VIII. Savski gaj, IX. Savski gaj, Sestrunjski put, Sućova ul., Šćukančeva ul., Vodirova ul., Vrgadski put, Zdihovska ul.

Zbog prostornog kapaciteta škole u mogućnosti smo upisati samo učenike s prebivalištem ili boravištem na našem upisnom području.

Termin sistematskog pregleda kod nadležne liječnice možete obaviti neovisno o terminu u školi (prije ili poslije). Pregled se obavlja u Školskoj ambulanti Siget-Avenija V. Holjevca 22, kod naše školske liječnice dr. Nine Petričević. Termin kod liječnice je također potrebno rezervirati putem www.terminko.hr.

Prijevremeni upis

Za djecu koja nisu školski obveznici, a do kraja kolovoza 2023. godine navršit će 6 godina, roditelj/skrbnik mora podnijeti Gradskom uredu za obrazovanje, sport i mlade, najkasnije do 31. ožujka 2023. godine Zahtjev za prijevremeni upis, nakon čega će u Područnom uredu biti izdano Uvjerenje temeljem kojega dijete može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja za upis u 1. razred osnovne škole. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program, roditelj/skrbnik dužan je osim Zahtjeva dostaviti i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

Odgoda upisa

Ako se na pregledu utvrdi da dijete nije postiglo stupanj zrelosti koji mu je potreban za praćenje i izvršenje školskih obveza, stručno povjerenstvo može predložiti da se dijete ne upiše u toj školskoj godini. Odgoda upisa u prvi razred osnovne škole može se odobriti samo za jednu godinu. Odgodu upisa predložit će stručno povjerenstvo škole ako procijeni na temelju neposrednoga pregleda i dostavljene dokumentacije o psihofizičkom stanju djeteta da bi odgoda upisa pozitivno utjecala na djetetov psihofizički razvoj.

Roditelj može Uredu podnijeti zahtjev za privremenim oslobađanjem djeteta od upisa u prvi razred osnovne škole za dijete kojemu je zdravlje teško oštećeno ili ima višestruke teškoće. Osim zahtjeva roditelj obvezno dostavlja medicinsku dokumentaciju o zdravstvenom i razvojnom stanju djeteta te nalaz, odnosno mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.

Do našeg prvog susreta, srdačno Vas pozdravljamo.
Stručni tim Osnovne škole Savski gaj